Posiadamy w ofercie prostowniki rozruchowe o mocy od 0,7kW do 21,6kW. Urządzenia te posiadają automatyczne zabezpieczenie ładowania, co oznacza, że przy przekroczeniu prądu 30A automatycznie jest wyłączane. Podobnie działa podczas zwarcia przewodów roboczych. Przy produkcji stosujemy tak zwaną starą technologię, czyli regulację odczepową, przy której używany jest przełącznik ze stykami samoczyszczącymi, który wytrzymuje co najmniej kilkanaście lat eksploatacji (drut nawojowy o odpowiednio dużym przekroju, a poza tym wszystkie cześci i podzespoły stosowane są z dużym zapasem). W prostownikach nie znajdziecie Państwo żadnej elektroniki (za wyjątkiem regulcji elektronicznej w prostownikach galwanicznych), gdyż elektronika jest niestety zawodna, a koszty naprawy są dosyć duże.

      Niektórzy producenci piszą, że nie można ustawić z dużą dokładnością wartości prądu ładowania przy regulacji odczepowej. Nie mają racji, ponieważ ja stosujemy 7-stopniową skalę regulacji i dzięki temu można naładować każdy akumulator z bardzo dużą dokładnością. W kwestii rozruchu i ładowania przy regulacji płynnej, regulacja odczepowa zapewnia pełny komfort stosowania.

      Do tej pory nie zdarzyły nam się żadne reklamacje, jeżeli chodzi o transformatory. Nie było przypadków przegrzania i przepalenia druta nawojowego, pomimo iż nie stosujemy termicznego zabezpieczenia, jako że używamy zawsze przewodów o odpowiednio dużym przekroju. Również pozostałe elementy urządzenia są bardzo solidne. Jest to urządzenie w pełni profesjonalne, zresztą świadczy o tym aż 10-letni okres gwarancji. To najdłuższy okres gwarancji na tego typu sprzęt, z jakim się spotkaliśmy w Polsce.

      Głównym zastosowaniem produkowanych przez nas prostowników jest:
  .: ładowanie akumulatorów samochodowych 12V/24V
  .: wspomagania rozruchu silników samochodów osobowych, ciężarowych i ciągników


    .: Zespół prostownikowy bezpieczny typ RB 12-24/30-R

    .: Prostownik z urządzeniem rozruchowym typ ZRB 12-24/400-R

    .: Prostownik z urządzeniem rozruchowym typ ZRB 12-24/800-R

    .: Prostownik z urządzeniem rozruchowym typ ZRB 12-24/1000-R      Wofercie posiadamy również prostowniki galwaniczne 12V 400A i 600A z zasilaniem trójfazowym i międzyfazowym. Prostowniki te objęte są 10-letnią gwarancją na transformator, natomiast pozostałe elementy objęte są roczną gwarancją.Urządzenia te znakomicie nadają się do takich procesów jak: niklowanie, chromowanie, cynkowanie itp. Urządzenia te przeznaczone są do pracy ciągłej (mogą pracować 24h na dobę) przy pełnym obciążeniu. Urządzenia te są chłodzone dwoma wentylatorami, a temperatura uzwojenia i półprzewodników nie przekracza 70oC choć dopuszczalna temperatura wynosi powyżej 150oC. Jest to urządznie w pełni profesjonalne i niezawodne, stosuję w nim elementy wysokiej jakości. Regulacja prądu jest płynna od 0-400(600)A.
Wykonujemy również prostowniki galwaniczne ze zmianą biegunowości, z regulacją napięcia oraz stabilizacją (regulacją) prądu wyjściowego.


    .: Prostownik galwaniczny 12V 400A

    .: Prostownik galwaniczny 12V 600A 3-faz

    .: Prostownik galwaniczny 12V 400A 3-fazprostowniki, prostownik, galwaniczny, rozruchowy, producent, galwaniczne, rozruchowe, Mielec, sprzedaż, serwis, produkcja, prostowników, zespół prostownikowy bezpieczny, małopolska, podkarpacie, 12/24, samochodowe